#EliLilly-ն որոշել է դադարեցնել դեղերի արտահանումը Ռուսաստան
Ամերիկյան Eli Lilly դեղագործական ընկերությունը որոշել է դադարեցնել ոչ խիստ կենսական նշանակության դեղերի արտահանումը Ռուսաստան:
Դեղագործական ընկերությունը նաև ժամանակավորապես դադարեցնում է բոլոր ներդրումները, գովազդային արշավները և նոր կլինիկական փորձարկումները այդ երկրում։
«Ռուսաստանում մեր գործողությունները ներկայումս ուղղված են միայն այն բանին, որ ծանր հիվանդություններ (ինչպիսիք են քաղցկեղը և շաքարախտը) ունեցող մարդիկ շարունակեն ստանալ իրենց անհրաժեշտ դեղամիջոցները»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Նաև նշվում է, որ Ռուսաստանում վաճառքից ստացված հասույթը կնվիրաբերվի Ուկրաինային մարդասիրական օգնություն տրամադրող կազմակերպություններին։ Ընկերությունը ՌԴ-ին տրամադրում է նաև կենսական նշանակություն ունեցող դեղամիջոցներ, այդ թվում՝ ինսուլին։