Կիևում հրետակոծության հետևանքով մահացել է Insider-ի լրագրողը
Insider-ի լրագրող Օքսանա Բաուլինան մահացել է Կիևում հրետակոծության հետևանքով՝ խմբագրական առաջադրանք կատարելիս, հայտնում է հրատարակությունը։
Ըստ տեղեկությունների, Բաուլինան նկարահանել է ռուսական զորքերի կողմից մայրաքաղաքի Պոդոլսկի թաղամասի գնդակոծությունից հետո ավերածությունները և հայտնվել նոր հրթիռակոծության տակ։ Նրա հետ մեկ այլ քաղաքացի է մահացել, նրան ուղեկցող երկու հոգի վիրավորվել են և հոսպիտալացվել։ Հաղորդվում է, որ նրան նախկինում հաջողվել է մի քանի զեկույցներով հանդես գալ Լվովից և Կիևից։
Հրատարակությունը նշում է, որ նրանք կշարունակեն լուսաբանել Ուկրաինայում ընթացող պատերազմը՝ ներառյալ ռուսական ռազմական հանցագործությունները, ինչպիսիք են բնակելի թաղամասերի անխտիր գնդակոծությունները, որտեղ սպանվել են խաղաղ բնակիչներ և լրագրողներ: