Ուկրաինան ավելի շատ մահաբեր զենք կստանա գործընկերներից
«Ուկրաինան կստանա հեռահար հրետանի, զինամթերք և այլ հակաօդային զենքեր։ Մի շարք երկրներ հանդես եկան նոր գաղափարներով և լրացուցիչ ֆինանսական պարտավորություններով»,- այս մասին հայտարարել է Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարար Բեն Ուոլեսը։
Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարարը հավելել է, որ «մահաբեր օգնությունը» ներառում է հեռահար հրետանի, զինամթերք և այլ հակաօդային զենքեր։
Նշվում է, որ նման որոշում է կայացվել դոնորների համաժողովում, որին մասնակցել են ավելի քան 30 միջազգային գործընկերներ։ Հինգշաբթի օրը կայացած համաժողովը հյուրընկալվել էր Միացյալ Թագավորության կողմից՝ Ուկրաինայի համար ավելի շատ մահաբեր զենք մոբիլիզացնելու նպատակով: