«Կիևն ըմբռնում է Ղրիմի և Դոնբասի շուրջ ստեղծված իրականությունը». Լավրով
Կիևի և Մոսկվայի միջև բանակցություններում «դեպի առաջ շարժ» կա, այդ թվում՝ Ուկրաինայի համար Հյուսիսատլանտյան դաշինքում երջանկություն փնտրելու անհնարինության հարցում, ասել է ՌԴ արտգործնախարար Լավրովը։
Ուկրաինական կողմը բանակցություններում ցույց է տալիս Ղրիմի և Դոնբասի շուրջ իրականության ըմբռնումը։ Այս մասին լրագրողներին ասել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, փոխանցում է Интерфакс-ը։
Նա հավելել է, որ Մոսկվայի և Կիևի բանակցություններում կա նաև «դեպի առաջ շարժ», այդ թվում՝ Ուկրաինայի ոչ միջուկային, ոչ բլոկային չեզոք կարգավիճակի հարցում։
«Ինչպես նաև մենք տեսանք մեկ այլ իրականության շատ ավելի մեծ պատկերացում, ես նկատի ունեմ Ղրիմի և Դոնբասի հետ կապված իրավիճակը»,- ​​ընդգծել է Լավրովը։
Այնուամենայնիվ, Մոսկվայի և Կիևի միջև վերջնական պլաններ և պայմանավորվածություններ դեռ չկան, հավելել է նախարարը, և բանակցությունները պետք է շարունակվեն։ Նրա խոսքով, հետագա շփումներ են մշակվում։