Ուկրաինայում կալանքի տակ է առնվել ռուսական 12 ինքնաթիռ
Ուկրաինայում կալանքի տակ է առնվել ռուսական ավիաընկերության 12 տրանսպորտային ինքնաթիռ։ Այս մասին հայտնում է Ilyashev & Partners իրավաբանական ընկերությունը։
«Անտոնով» ընկերության հայտարարության համաձայն՝ կալանքի տակ է առնվել ռուսական ավիաընկերության 12 Ան-124-100 Ռուսլան տրանսպորտային ինքնաթիռ։ Ilyashev & Partners-ը ներկայացնում է Ուկրաինայի ռազմավարական պետական ձեռնարկության շահերն այս հարցում»,- հայտնել են իրավաբանական ընկերությունից։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ռուսական Red Wings ավիաընկերությունը նախատեսում է օտարերկրյա սեփականատերերին վերադարձնել մնացած ութ Airbus ինքնաթիռները։ Նման միջոցը կպաշտպանի Red Wings-ին պատկանող SSJ 100 ինքնաթիռն արտասահմանում կալանվելուց։