Ռուսաստանցի խոշորագույն գործարարները հայտնվել են Կանադայի պատժամիջոցների տակ
Կանադան Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների ցուցակներում ներառել է ևս ինը անձի, այդ թվում՝ «Նորիլսկի Նիկելի» համասեփականատեր Վլադիմիր Պոտանինին, «Ռենովա» ընկերությունների խմբի տնօրենների խորհրդի նախագահ Վիկտոր Վեկսելբերգին, «Սիբուր» (Ռուսաստանի խոշորագույն նավթաքիմիական ընկերություն) բաժնետեր Կիրիլ Շամալովին: «Նովատեկ»-ի ղեկավար և համասեփականատեր Լեոնիդ Միխելսոնը։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այս մասին ասվում է Կանադայի կառավարության կայքում հրապարակված փաստաթղթում, որը վերաբերում է Մոսկվայի դեմ կանադական պատժամիջոցներին Ուկրաինա ռուսական ներխուժման պատճառով։
Ցուցակում են նաև ՌԴ ԶՈՒ ԳՇ գլխավոր տնօրինության պետ, ծովակալ Իգոր Կոստյուկովը, «Սինարա գրուպ» ԲԲԸ նախագահ Դմիտրի Պումպյանսկին և Գալինա Պումպյանսկայան, «Ռուսագրո» գյուղատնտեսական հոլդինգի գլխավոր սեփականատեր Վադիմ Մոշկովիչը և «Մարաթոն» խմբի նախագահ Ալեքսանդր Վինոկուրովը:
Բացի այդ, Կանադան իր պատժամիջոցների ցուցակում ներառել է Բելառուսի ևս ինը քաղաքացիների։ Ցուցակում են Բելառուսի պաշտպանության փոխնախարարներ Անդրեյ Ժուկը, Անդրեյ Բուրդիկոն և Սերգեյ Սիմոնենկոն։ Կանադայում արգելված բոլոր անձանց արգելվում է գույքով գործարքներ կատարել և վարկեր ստանալ: