Մեծ Բրիտանիան, ԱՄՆ-ն և Ավստրալիան կստեղծեն հիպերձայնային զենքեր
Մեծ Բրիտանիան, ԱՄՆ-ը և Ավստրալիան պայմանավորվել են համագործակցել հիպերձայնային զենքի և էլեկտրոնային պատերազմի հնարավորությունների շուրջ, հայտնել են Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնի գրասենյակից։
Տեղեկատվության համաձայն՝ երկրները մտադիր են համատեղ մշակել հիպերձայնային և հակահիպերձայնային զենքեր և էլեկտրոնային պատերազմի միջոցներ։
Բացի այդ, երկրները նախատեսում են ընդլայնել տեղեկատվության փոխանակումը և համագործակցությունը պաշտպանական նորարարությունների, այդ թվում՝ կիբերհնարավորությունների, արհեստական ​​ինտելեկտի և քվանտային տեխնոլոգիաների ոլորտում։