Եվս մեկ եվրոպական երկիր արտաքսում է ռուս դիվանագետներին
Նորվեգիան որոշում է կայացրել երեք դիվանագետի արտաքսել Օսլոյում Ռուսաստանի դեսպանատնից, ասվում է Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության հայտարարության մեջ։
«Նորվեգիան որոշել է երեք դիվանագետի արտաքսել Օսլոյում ՌԴ դեսպանատնից: Արտաքին գործերի նախարար Աննիկեն Հյուիտֆելդի խոսքերով, այս երեք աշխատակիցները զբաղվել են իրենց դիվանագիտական ​​կարգավիճակին անհամատեղելի գործունեությամբ»,- ասվում է զեկույցում։
Միաժամանակ ԱԳՆ-ն նշել է, որ վտարումը տեղի է ունենում Բուչայի իրադարձությունների ֆոնին։ «Բնականաբար, նման իրավիճակում մենք մեծ ուշադրություն ենք դարձնում Նորվեգիայում ռուսական անցանկալի գործունեությանը»,- մեջբերում է նախարարի հաղորդագրությունը։