Կառավարությունը նախատեսում է 54 մլն դրամ տրամադրել Ալեն Սիմոնյանի BMW-ին ուղեկցող նոր ամենագնացների համար
Հինգշաբթի, 07 ապրիլի, 2022 թ., 14:12
Կառավարությունը նախատեսում է 54 մլն դրամ տրամադրել ԱԺ նախագահին ուղեկցող երեք Toyota RAV 4 մոդելի ամենագնաց ավտոմեքենաներ ձեռք բերելու համար։
Ամենագնացները ձեռք կբերվեն մեկ անձից գնման ընթացակարգով։
«ԱԺ նախագահին սպասարկող BMW 750Li ծառայողական մեքենային որպես ուղեկցող շահագործվող (TOYOTA LC PRADO 2.71 (2003թ. արտադրության, վազքը՝ 235 334 կմ), (TOYOTA LC PRADO 4.0GA (2007թ. արտադրության, վազքը՝ 252 884 կմ) և NISSAN X-TRAIL 2.01 (2008թ. արտադրության, վազքը՝ 271 613 կմ)) մեքենաներն իրենց տեխնիկական բնութագրով չեն ապահովում ԱԺ նախագահի ծառայողական մեքենայի անվտանգ և ապահով տեղաշարժը: ՀՀ ԱԺ ավտոտնտեսությունում առկա տրանսպորտային միջոցները չեն կարող շահագործվել ՀՀ ԱԺ նախագահի ուղեկցման համար»,- ասված է հիմնավորման մեջ։
Նախագծում ասվում է նաև, որ ԱԺ աշխատակազմը հայաստանյան ավտոշուկայում ուսումնասիրություն կատարելու արդյունքում նպատակահարմար է համարել ձեռք բերել Toyota ֆիրմայի RAV 4 մոդելի 3 ամենագնաց ավտոմեքենա։