Լատվիան կասեցնում է ռուսներին ու բելառուսներին «ոսկե վիզաների» տրամադրումը
Լատվիան կասեցնում է Ռուսաստանի և Բելառուսի քաղաքացիներին «ոսկե վիզաների»՝ ներդրումների դիմաց կացության թույլտվության տրամադրումը։ Դրա հետ մեկտեղ արգելք է մտցվում ռուսներին և բելառուսներին բնակության առաջնային թույլտվություն տրամադրելու համար։
Փաստաթղթերի տրամադրումը կասեցվում է մինչև 2023 թվականի հունիսի 30-ը։ Սակայն ընդունված օրինագիծը նախատեսում է մի շարք բացառություններ։ Դրանք, ի թիվս այլնի, ներառում են աշխատանքի, ուսման և ընտանեկան որոշակի պատճառներով կացության թույլտվություն ստանալու դիմումները: