Ռուսաստանը ծանր զինտեխնիկա է կուտակում Ֆինլանդիայի հետ սահմանին
Ռուսաստանի տարածքում՝ Ֆինլանդիայի հետ սահմանի մոտ, ծանր զինտեխնիկա, այդ թվում՝ հրթիռային համակարգեր են նկատվել, հայտնում է բրիտանական Daily Mail-ը։
Նախորդ գիշեր վերբեռնված տեսանյութը ցույց է տալիս սահմանի ռուսական կողմից ճանապարհի երկայնքով շարժվող երկու ափամերձ հրթիռային համակարգեր:
Նշվում է, որ ռուսական զորքերի տեղակայումը տեղի է ունենում այն ​​բանից հետո, երբ Ֆինլանդիայի վարչապետ Սաննա Մարինը հույս է հայտնել, որ կառավարությունը «մինչև ամառվա կեսը կավարտի քննարկումը» ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու հայտի վերաբերյալ։