«Ի՞նչ ենք անելու, եթե պարզվի, որ ՔՊ վերնախավում, իրականում ազգությամբ թուրքեր ու ադրբեջանցիներ են». Արտակ Զաքարյան
![]() 590 Երեքշաբթի, 26 ապրիլի, 2022 թ., 03:06 Պաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ-ական գործիչ Արտակ Զաքարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ի՞նչ ենք անելու, եթե պարզվի, որ ՔՊ վերնախավում, իրականում ազգությամբ թուրքեր ու ադրբեջանցիներ են եղել (ծպտյալ): Այդ դեպքում՝ ա) ոչ ոք բարոյական իրավունք չի ունենալու Հայաստանի ու Արցախի շահերի նկատմամբ դավադրության մեջ մեղադրել վերջիններիս, բ) Հայաստանի ներքին անվտանգության ու քաղաքական համակարգի համար լրջագույն խնդիրներ են ի հայտ գալու, գ) որպես պետություն և ազգ, միջազգային հարաբերություններում անվերադարձ կորցնելու ենք վստահելիության, իրավունքների նկատմամբ պահանջատիրության և մեր ինքնիշխանության նկատմամբ հարգանքը, դ) հերթական անգամ ձեռք ենք բերելու պատմության որոշիչ փուլում պառակտված, թշնամու թակարդում հայտնված և սեփական միամտության պատճառով դաժանորեն պատժված ազգի տիտղոսը Երիցս ցանկալի է, որպեսզի ՔՊ վերնախավում բոլորն անխտիր հայեր լինեն. թեկուզ և դավադիր, քաղաքականապես տգետ, անհայրենիք, անսկզբունք, թրքասեր, սորոսածին, բայց՝ հայեր»: Աղբյուրը` Արտակ Զաքարյան |