Ռուսաստանը Ուկրաինայում կորցրել է 15000 զինվոր. Մեծ Բրիտանիայի ՊՆ
Մեծ Բրիտանիայի կառավարության տվյալներով՝ պատերազմի սկզբից Ուկրաինայում սպանվել է մոտ 15 հազար ռուս զինծառայող։ Այս ցուցանիշը հայտնել է պաշտպանության նախարար Բեն Ուոլեսը՝ ելույթ ունենալով խորհրդարանում, հայտնում է DW-ն։
Բացի այդ, նա մատնանշել է ՌԴ ԶՈՒ-ի կորուստները ռազմական տեխնիկայում։ Մասնավորապես, ռազմական գործողությունների ողջ ընթացքում ոչնչացվել կամ գրավվել է ավելի քան 2000 զրահամեքենա, այդ թվում՝ առնվազն 530 տանկ, 560 հետևակի մարտական մեքենա, 530 զրահափոխադրիչ, ինչպես նաև ավելի քան 60 ուղղաթիռ և կործանիչ։
Բրիտանացի նախարարը նաև հիշեցրել է, որ Ուկրաինայում պատերազմի սկզբում Ռուսաստանն ուներ ավելի քան 120 մարտավարական գումարտակային խմբեր, որոնք համապատասխանում էին ռուսական բանակի բոլոր ցամաքային մարտական ստորաբաժանումների մոտ 65 տոկոսին։