Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն ժամանել է Ուկրաինա
Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն ժամանել է Ուկրաինա, այս մասին իր Telegram-ի ալիքում գրել է Իրպինի քաղաքապետի ղեկավար Ալեքսանդր Մարկուշինը։
«Նա եկել էր Իրպեն՝ սեփական աչքերով տեսնելու ողջ մղձավանջը... Եվ, իհարկե, նա ցնցված էր, չէ՞ որ նա տեսավ ոչ թե ռազմական օբյեկտներ այրված և հիմնովին ավերված, այլ իրպինցիների տները, ովքեր մինչև վերջերս վայելում էին կյանքը ու ունեին ապագայի իրենց ծրագրերը»,- գրում է Մարկուշինը։
Ուկրաինա կատարած այցելության մասին թվիթերյան իր էջում գրել է նաև Ջասթին Թրյուդոն: «Կանադան միշտ ու ուսի կկանգնի ուկրաինացիների կողքին»,- գրել է նա: