Sony PlayStation-ի դեմ 280 մլն ռուբլու հայց է ներկայացվել
28 հայցվորներ խմբակային հայց են ներկայացրել Մոսկվայի դատարան՝ ընդդեմ Sony PlayStation-ի՝ Ռուսաստանում աշխատանքի դադարեցման, գրում է «Ведомости»-ն:
Sony Interactive Entertainment ընկերությունը մարտի 10-ից դադարեցրել է PlayStation խաղային կոնսուլների, ինչպես նաև ծրագրային ապահովման և սարքավորումների վաճառքը Ռուսաստանում։ Հայցվորները խնդրում են թույլ տալ իրենց մուտք գործել PlayStation Store, վերադարձնել ծրագրակազմը, ներառյալ խաղերը, ինչպես նաև փոխհատուցել ոչ նյութական վնասը։ Պահանջվող փոխհատուցման չափը կազմում է 280 մլն ռուբլի։