«Կարճ ասած՝ ինչ ենք անում». Սաղաթելյանը ներկայացրեց հետագա անելիքները
![]() 363 Երեքշաբթի, 14 հունիսի, 2022 թ., 21:24 Ֆրանսիայի հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ Իշխան Սաղաթելյանը թվարկեց հետագա անելիքները. «Թիրախային հստակ, պլանավորված քայլերով ու գործողություններով պայքարը շարունակելու ենք: Այս առումով մեր առաջիկա անելիքներն ու գործնական քայլերը միտված են լինելու հետևյալին: 2. Շարժման տարածքային ստորաբաժանումների ձևավորում, այդ թվում՝ Արցախում և Սփյուռքում 4.Հստակ կչափորոշիչների վրա հիմնված կադրային բանկի ձևավորում: 7. Ապօրինաբար կալանավորված շարժման մասնակիցների իրավունքների պաշտպանությանն ուղղված հեռևողական աշխատանք: Կարճ ասած՝ ինչ ենք անում: Փողոցային պայքարը շարունակվում է ինտենսիվության որոշակի փոփոխությունների ենթարկվելով: Զուգահեռ քայլեր ենք ձենարկում ամբողջ Հայաստանում, Արցախում և Սփյուռքում շարժումն ընդլայնելու ուղղությամբ: Այս ամենին զուգահեռ պետք է պատրաստ լինել, որ առաջիկայում կարող են տեղի ունենալ վճռորոշ իրադարձություններ և շարժումը պետք է արագ վերադառնա 24-ժամյա ռեժիմին»: |