«Այսօր հանդիպում էր նախատեսված, բայց Ադրբեջանը հրաժարվել է մասնակցել»․ Փաշինյան
![]() 253 Երկուշաբթի, 27 հունիսի, 2022 թ., 20:36 «Շատ տարօրինակ են Ադրբեջանից հնչող հայտարարությունները, որտեղ փորձ է արվում ցույց տալ, թե Հայաստանը ձգձգում է խաղաղության պայմանագրի բանակցությունները և հետագա ընթացքը»,- առցանց ասուլիսի ժամանակ՝ պատասխանելով հարցին, թե երբ կմեկնարկեն հայ-ադրբեջանական բանակցությունները, և երբ պատրաստ կլինի խաղաղության բուն պայմանագիրը, ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ «ՀՀ ԱԳՆ-ից առաջարկ է գնացել Ադրբեջանի ԱԳՆ, որպեսզի տեղի ունենա ԱԳ նախարարների հանդիպում և փորձեն պայմանավորվածություն ձեռք բերել հետագա քայլերի վերաբերյալ․․․։ Ի միջի այլոց, այսօր հանդիպում էր նախատեսված, բայց Ադրբեջանը հրաժարվել է այդ հանդիպմանը մասնակցելուց, որը պետք է տեղի ունենար Բրյուսելում։ Ադրբեջանը մինչև այս պահը, մինչև ասուլիսի մեկնարկը չի արձագանքել ԱԳ նախարարների հանդիպումն անցկացնելու առաջարկին»,- ասաց վարչապետը՝ հավելելով, որ այս պահին, բացի հրապարակված փաստաթղթից, որևէ այլ փաստաթուղթ հայ-ադրբեջանական խոսակցության սեղանին չկա։ |