«ԱՄՆ հետախուզության ղեկավարի՝ ՀՀ այցի ֆոնին, որևէ բան չկա Թբիլիսի և Բաքու նրա այցի մասին». Հակոբ Բադալյան
![]() 273 Հինգշաբթի, 21 հուլիսի, 2022 թ., 17:30 Քաղաքական մեկնաբան Հակոբ Բադալյանի գրառումը. «ԱՄՆ հետախուզության ղեկավարի՝ Հայաստանում շատ քննարկված այցի ֆոնին, որևէ բան չկա Թբիլիսի և Բաքու նրա այցի մասին: Ավելին, ադրբեջանական քարոզչությունը բավականին հանգամանալից «ծավալվում» է նրա երևանյան այցի շուրջ, իսկ ահա Բաքու այցի մասին՝ ոչ մի խոսք: Բըրնսի Թբիլիսի և Բաքու այցեր կարծես թե չեն էլ եղել, այն դեպքում, երբ դրանք իրականում եղել են ու այցը եղել է ռեգիոնալ: Հայաստան այցի առումով Երևանը որոշել է, որ պետք է այցն ունենա նվազագույն լուսաբանում, այսինքն՝ արձանագրում, որ այց եղել է: Ըստ այդմ՝ այս պարագայում, մենք կարո՞ղ ենք նվազագույնը դիտարկել տարբերակ, որ գործնականում սա ԱՄՆ ԿՀՎ տնօրենների ամենևին էլ առաջին այցը չէ ռեգիոն, և նախկինում՝ տարբեր տարիների, կարող էին եղած լինել այդպիսի այցեր, պարզապես այն ժամանակ այցի գաղտնիության մոտեցումը ընդունել է նաև Երևանը, ու ինչպես այսօր Թբիլիսի և Բաքու այցերը կարծես թե «չեն եղել», այդ կերպ էլ «չեղածի» հաշիվ են եղել նախկին տարիներին հնարավոր ռեգիոնալ այցերը»: Աղբյուրը` Հակոբ Բադալյան |