«Արմեն Գրիգորյանն առողջական լուրջ խնդիրներ, բողոքներ չի ունեցել, որ խափանման միջոցը փոխվեր»․ Կարեն Անդրեասյան
Հինգշաբթի, 28 հուլիսի, 2022 թ., 12:48
«Նորից իմ խոր ցավն եմ արտահայտում․․․ Ցանկացած մարդու մահ ողբերգություն է, տվյալ դեպքում մենք հրապարակել ենք, որ ՔԿՀ-ում չի եղել բժշկական թեկուզ մեկ խնդիր, որը տեղում չի լուծվել իր հետ կապված, այսինքն չեն եղել լուրջ խնդիրներ, լուրջ բողոքներ չեն եղել, որ վերանայվի խափանման միջոցը», - այսօր՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադառնալով պրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանի մահվան դեպքին, ասաց արդարադատության նախարար Կարոն Անդրեասյանը։
«Ինչ վերաբերում է մնացած բոլոր կալանավորներին, ովքեր ունեն առողջական խնդիրներ, մենք ամեն ինչ անում ենք, որ չունենան պրոբլեմ։ Մենք իրենց մասին իսկապես հոգ ենք տանում», - նշեց նախարարը։
«Ցանկացած ողբերգություն պետք է ազդակ լինի բոլոր մարմիններին, այդ թվում՝ դատարաններին, էլ ավելի ուշադիր նայել, երբ բողոքներ կան ազատազրկված անձանցից»,- ընդգծեց Անդրեասյանը։
«Միևնույն ժամանակ ես հույս ունեմ, որ առանձին մարդիկ չեն շահարկի կամ չարաշահի որևէ դեպք, որևէ ողբերգություն, որ կեղծ առողջական խնդիրների անվան տակ փորձեն խուսափել արդարադատությունից»,- հավելեց նա։