Խորհրդարանական ընդդիմությունը հանդես կգա նոր ձևաչափով. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ը գրում է. «Խորհրդարանական ընդդիմությունը, իր խոստման համաձայն, կբոյկոտի սեպտեմբերի 12-ին մեկնարկվելիք ԱԺ նստաշրջանի աշխատանքները, համենայնդեպս՝ առաջին նիստերը։ Սակայն, որպես ազգընտիրներ, հանդես կգան նոր ֆորմատով՝ իրական կամ այլընտրանքային խորհրդարանի ձևաչափով։
Տեղեկացանք, որ «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները հենց սեպտեմբերի 12-ին հրավիրել են քննարկում՝ երկրում ստեղծված իրավիճակի, անվտանգային թեմաներով, նիստին հրավիրել են նաև փորձագետների։ Այն կայանալու է «Անի գրանդ» հյուրանոցում։ Օրակարգը վերնագրված է այսպես․ «Հայաստանի իրական օրակարգը․ անվտանգային մարտահրավերներ»։
Մեզ ասացին, որ քննարկումների այս ձևաչափը պարբերական է լինելու, գուցե խորհրդարանական նիստերին զուգահեռ։ Անդրանիկ նիստն էլ բացելու են պետական հիմնի հնչյունների ներքո, ինչպես խորհրդարանի նստաշրջանի բացման ու փակման ժամանակ է լինում»:
6203:06
7101:06
7600:06
88Երեկ, 23:48
98Երեկ, 23:06
«Ա՛յ տղա, դու ո՞վ դառար, որ զոհվածի մորը քաշքշես, հորը կալանավորես»․ Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ)
«Հունիսի 7-ը կհիշվի՝ որպես օր, երբ հայերն ընտրել են՝ ապրել ազատ և ուժեղ Հայաստանում»․ Սամվել Կարապետյան (տեսանյութ)