Հակառուսական պահվածքը խրախուսվում է. «Հրապարակ»
![]() 221 Չորեքշաբթի, 21 սեպտեմբերի, 2022 թ., 10:18 «Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարությունում արտահերթ հանդիպում ունեցավ արտախորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչների հետ։ Արտահերթ, քանի որ Նիկոլ Փաշինյանն արտախորհրդարանական ուժերի հետ սովորաբար հանդիպում է ամեն ամսվա վերջին շաբաթ օրը, մինչդեռ վերջին զարգացումները փոխել են պլանները և, ի պատասխան հակառուսական տրամադրությունների աճի մասին որոշ գործիչների վերջին օրերի հայտարարություններին ու զգուշացումներին, Փաշինյանը որոշել է հավաքել իր արևմտամետ կլիենտներին և հորդորել, որ էլ ավելի ուժեղացնեն հակառուսական և պրոարևմտյան քարոզչական գիծը։ Քննարկում է եղել նաև վերջին իրադարձությունների և հատկապես Միացյալ Նահանգների ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Նենսի Փելոսիի այցի վերաբերյալ, արևմտամետներին հետաքրքրել է՝ ի վերջո ԱՄՆ-ն ընդունելո՞ւ է Հայաստանին իր գիրկը և ե՞րբ ենք դուրս գալու ՀԱՊԿ-ից, սակայն կոնկրետ պատասխան չի հնչել: Փաշինյանը հասկացրել է, որ քանի հստակ երաշխիքներ չեն ստացել արևմուտքից, ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու քայլը խիստ վտանգավոր կարող է լինել»: Ամբողջությամբ հոդվածը՝ թերթի համարում: |