«Փաշինյանն ինքն է Ադրբեջանին խնդրել տալ այն քարտեզը, որն ուզում է». Սևակ Հակոբյան
![]() 261 Երեքշաբթի, 04 հոկտեմբերի, 2022 թ., 12:24 Խմբագիր Սևակ Հակոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «ԵՐԿՈւ ՓԱՍՏ Նիկոլ Փաշինյան, 22․09․2022թ․, ելույթ ՄԱԿ-ում «Ես պաշտոնական և հրապարակային հարց եմ ուղղում Ադրբեջանի նախագահին՝ կարո՞ղ եք ցույց տալ Հայաստանի քարտեզը, որը ճանաչում եք կամ պատրաստ եք ճանաչել որպես Հայաստանի Հանրապետություն»։ Նիկոլ Փաշինյանի ընտանեկան կայքի հավաստի աղբյուր (Նիկոլ Փաշինյան), 03․10․2022թ․ «Ադրբեջանը պահանջում է սահմանագծման և սահմանազատման գործընթաց 1919, 1920 թվականի քարտեզներով»։ Փաշինյանն ինքն է Ադրբեջանին խնդրել տալ այն քարտեզը, որն ուզում է։ Էն մարդիկ էլ իրենց երազանքը խզբզել-տվել են, Նիկոլն էլ ասում է՝ էս ա։ Շատ ցավալի է, որ մենք էսօր Հայաստանի քարտեզ ենք քննարկում։ Բայց քննարկում ենք, որովհետև Նիկոլ-Ալիև-Արարատ-Բայրամով, գուցե նաև՝ Ռուբինյան-Քըլըչ բանակցություններում սա է»: Աղբյուրը` Սևակ Հակոբյան |