Բորիս Ջոնսոնը դադարեցնում է պայքարը Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի պաշտոնի համար. առաջադրվել է Ռիշի Սունակը
![]() 1257 Երկուշաբթի, 24 հոկտեմբերի, 2022 թ., 11:00 Մեծ Բրիտանիայի նախկին վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը հայտարարել է, որ չի առաջադրվելու Պահպանողական կուսակցության ղեկավարի պաշտոնում և, հետևաբար, չի պայքարի վարչապետի պաշտոնի համար։ Փոխարենը, իր թեկնածությունն է առաջադրել ֆինանսների նախկին նախարար Ռիշի Սունակը: Հիշեցնենք՝ հոկտեմբերի 20-ին Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Լիզ Թրասը հայտարարեց իր հրաժարականի մասին: