Պուտինը նախապատրաստում է կես միլիոն ռուսների զորահավաք. #The Times
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պատրաստվում է հայտարարել մոբիլիզացիայի նոր ալիքի մասին, որի ընթացքում կարող է ռազմաճակատ ուղարկվել մինչև 500 հազար մարդ։ Այդ մասին հաղորդում է The Times-ը՝ հիմնվելով արևմտյան հետախուզության տվյալների վրա։
Հրապարակման մեջ չի նշվում, թե որ գերատեսչություններին է խոսքը վերաբերում։
Հրատարակության տվյալներով՝ որոշումը կկայացվի մի քանի շաբաթվա ընթացքում, իսկ մինչև ապրիլ մինչև կես միլիոն մարդ կուղարկվի ռազմաճակատ՝ «նոր լայնածավալ հարձակում սկսելու համար»։
«Ռուսաստանի տարածքային զինկոմիսարիատներում լուրջ նախապատրաստական ​​աշխատանքներ են ընթանում, Կրեմլը փակ հարցում է անցկացրել։ Ռուսաստանի քաղաքացիները մտահոգված են պատերազմով, բայց նրանք նույնպես չեն ցանկանում համակերպվել պարտության հետ», - մեջբերում է հրատարակությունն անանուն պաշտոնյայի խոսքերը։