«Հուսով ենք՝ արտատարածաշրջանային որոշ գործընկերներ չեն խանգարի Հարավային Կովկասում կարգավորման գործընթացին». Լավրով
![]() 570 Ուրբաթ, 07 ապրիլի, 2023 թ., 14:18 ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուի հետ բանակցություններից հետո տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ անդրադարձել է Հարավային Կովկասում տիրող իրավիճակին: «Հուսով ենք, որ մեր արտատարածաշրջանային որոշ գործընկերներ չեն միջամտի կարգավորման գործընթացներին, կողմերը կշարժվեն ռուս-հայ-ադրբեջանական եռակողմ ձևաչափով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմամբ»,- ТАСС-ի փոխանցմամբ՝ ասել է Լավրովը: |