ՔՊ-ականներն ասուլիսից հետո անակնկալի են եկել. տեղները չեն գտնում. «Ժողովուրդ»
![]() 1046 Չորեքշաբթի, 24 մայիսի, 2023 թ., 08:48 «Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի ասուլիսում հնչեցրած մտքերը անակնկալի են բերել նաեւ շատ ՔՊ-ականների, թեեւ տարբեր հանդիպումների ժամանակ Փաշինյանը թափանցիկ ակնարկներով ասել է, թե ինչ ողբերգություններ են մեզ սպասվում: Փաշինյանը, մասնավորապես, հայտարարել էր, որ եթե Հայաստանը ճանաչի Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը՝ 86.600 ք/կմ-ի սահմաններում, ապա դա ներառում է նաեւ Արցախը եւ անկլավները: Բանն այն է, որ մինչ այս Փաշինյանը ՔՊ-ականների հետ հանդիպման ժամանակ պարբերաբար խոսել է Արցախի վերաբերյալ բանակցությունների մասին, ասել է, որ վիճակը ծանր է, Հայաստանը մանեւրելու տարբերակներ է փնտրում, բայց հստակ չի ասել այն, ինչ ասել է իր ասուլիսի ժամանակ։ Ստացվում է՝ ՔՊ-ականներն էլ Փաշինյանի ասուլիսի ժամանակ են առաջին անգամ լսել այդ ճակատագրական հայտարարությունները»: Նյութն ամբողջությամբ՝ թերթի այսօրվա համարում |
6415:36
10415:06
12014:53
12314:42
9314:30
«Քաջ Նազար Նիկոլ, ձեր բախտը երեք անգամ չի բերել». Ռուբեն Վարդանյան (տեսանյութ)
18714:24
«Ադրբեջանական մամուլը գրում է, որ Զելենսկու պահանջով Ռուբեն Վարդանյանը հանձնվելու է Ուկրաինային». Նաիրա Զոհրաբյան (տեսանյութ)