«Հուսով եմ, որ Հայաստանը և Ադրբեջանը կհաստատեն հարաբերությունները կարգավորելու քաղաքական կամքը». Միշել
![]() 874 Հինգշաբթի, 01 հունիսի, 2023 թ., 14:54 Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը հույս է հայտնում, որ Քիշնևում հունիսի 1-ին նախատեսվող հնգակողմ հանդիպմանը Հայաստանը և Ադրբեջանը կրկին կհաստատեն հարաբերությունները կարգավորելու ընդհանուր քաղաքական կամքը: Այս մասին գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն: «Սա կարևոր հանդիպում է, որը տեղի կունենա այսօր։ Ես Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հետ հանդիպման առիթ եմ ունեցել Բրյուսելում մի քանի շաբաթ առաջ: Մենք որոշակի առաջընթաց ենք գրանցել: Եվ հուսով եմ, որ սա կրկին առիթ կլինի՝ հաստատելու երկու երկրների միջև հարաբերությունները կարգավորելու ընդհանուր քաղաքական կամքը»,-ասել է Միշելը: |
«Հայերի նկատմամբ իրականացված կոտորածը սարսափելի ողբերգություն էր»․ ՀՀ-ում ՄԹ դեսպան
9315:39
«Ռուսաստանը սգում է հայ ժողովրդի հետ միասին»․ Զախարովա
11515:29
«Եթե «Մեր ձևով»-ը չհամախմբի ընդդիմությանը մեկ դրոշի տակ, Փաշինյանը վերարտադրվելու է». Հովիկ Աղազարյան
11415:06
«Ուղերձը նվիրված էր իր ցնորական գաղափարի՝ 4-րդ Հանրապետության ստեղծմանը». Հովիկ Աղազարյան (տեսանյութ)