«Դեղ ներմուծող ընկերություններին դնում ենք անհարմար վիճակի մեջ. տուգանքի չափն անհամաչափ է բարձրանում». Ա. Մինասյան
![]() 740 Չորեքշաբթի, 14 հունիսի, 2023 թ., 10:48 «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքում և նյութական պահուստների մասին օրենքում փոփոխությունների վերաբերյալ երեկվա քննարկումից հետո հնչեցին ահազանգեր՝ բժշկական պարագաներ ներմուծող կազմաերպությունների կողմից առ այն, որ անհամաչափ բարձրացվում է տուգանքը դեղերի պարագայում, այն դեպքում, երբ կառավարության մեկ այլ որոշմամբ ընդլայնվել է այս ցանկը՝ 50-ից դառնալով 180 ապրանքներ, և որոնց մի մասը գրանցված չլինելու պատճառով, չեն կարողանում ներմուծում ապահովել: Ստացվում է, որ եթե այս օրենքը այս տեսքով ընդունվի, այս կազմակերպությունները հայտնվելու են հսկայական տուգանքների տակ միանգամից»,- Աժ-ում մտքերի փոխանակության ժամանակ իր ելույթում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը: |