Գազայի փլատակներում 1000-ից ավելի մարդ կա, 500-ը` երեխաներ
Գազայի հատվածի ուղղությամբ իսրայելական ռմբակոծության ժամանակ ավերված շենքերի փլատակներում մնացել 1,2 հազար մարդ, նրանցից մոտ 500-ը երեխաներ են, մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտնել է Գազայի հատվածի առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչ Աշրաֆ ալ-Կուդրան։
«Պատկան մարմինները գրանցել են տների փլատակներում անհայտ կորածների մասին մոտ 1200 հաղորդում, այդ թվում՝ մոտ 500 անհայտ կորած երեխաների մասին, և մենք հուսով ենք, որ նրանցից մի քանիսը դեռ ողջ են»,- ասել է նա։
Բացի այդ, Առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչը հրապարակել է գերատեսչության վերջին տվյալները ռմբակոծությունների ժամանակ զոհերի և վիրավորների մասին։ Նրա խոսքով, Գազայի հատվածում Իսրայելի անդադար ​​ռմբակոծությունների 9 օրվա ընթացքում հիվանդանոցներ ընդունված մահացածների թիվը հասել է 2778-ի, 9938-ը վիրավորվել է։