«Սաակաշվիլին ընկճախտի մեջ է, քանի որ բանտում չէ». Կոբախիձե
Վրաստանի նախկին նախագահ Միխայիլ Սաակաշվիլին ընկճախտի մեջ է, քանի որ մնացած բանտարկյալները պատիժը կրում են բանտախցում, իսկ նա՝ երկսենյականոց հիվանդասենյակում: Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի վարչապետի թեկնածու Իրակլի Կոբախիձեն, հաղորդում է Sputnik-georgia-ն:
2021 թվականի հոկտեմբերի 1-ին ձերբակալվելուց ի վեր Սաակաշվիլին բանտախցում անցկացրել է ընդհանուր առմամբ կես տարի, մնացած ժամանակը եղել է կլինիկաներում:
«Մարդը կարող է ընկճված լինել, քանի որ մյուս բանտարկյալները ստիպված են պատիժը կրել խցում, իսկ ինքը՝ երկսենյականոց հիվանդասենյակում՝ առանց որևէ հիմքի: Դա ինձ կճնշեր բարոյական տեսանկյունից»,- ասել է Կոբախիձեն: