«Օրբանը Զելենսկու ուղերձները Պուտինին չի փոխանցել». Ուշակով
Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը չի փոխանցել Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու ուղերձը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։
«Ոչ, ես չեմ արել»,- պատասխանել է նա լրագրողների հարցին: Հիշեցնենք, որ Օրբանը Մոսկվա է մեկնել Կիև կատարած այցից հետո։ Սոցիալական ցանցերում նա իր ուղևորություններն անվանել է «խաղաղության առաքելություն»։
Հունգարիայի վարչապետին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը Կրեմլում ընդունել է Պուտինը։ Պետության ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ թեմաներից մեկը լինելու է Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը։