Գերմանիայում հոգեբուժարանից հանցագործներ են փախել
Ոստիկանության տվյալներով՝ շաբաթ օրը՝ օգոստոսի 17-ի երեկոյան, 27-ից 31 տարեկան չորս հիվանդներ փախել են Շտրաուբինգի շրջանային հիվանդանոցից։ Ոստիկանությունը ինտենսիվ որոնումներ է իրականացնում փախուստի դիմած անձանց հայտնաբերելու ուղղությամբ։ Գործողությանը ներգրավված են ուղղաթիռ և հատուկ վարժեցված շներ։
Ըստ ոստիկանության հաղորդագրության՝ չորս հիվանդ հարձակվել են կլինիկայի աշխատակիցներից մեկի վրա և ստիպել նրան բացել դարպասը։ Երբ դարպասները բացվել են, նրանք անմիջապես ազատ են արձակել իրենց պատանդին և փախել Ալբուրգ քաղաքի ուղղությամբ։ Բռնության ենթարկված աշխատակիցը բուժօգնություն ստանալու նպատակով տեղափոխվել է այլ կլինիկա։
1720:00
1219:54
2419:48
ՀՀ ՔԿ նախագահի տեղակալի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով ՉԺՀ-ում է
4419:18
«Ուժեղ կարկուտ՝ Լանջիկում»․ Գագիկ Սուրենյան (տեսանյութ)
5018:54
Բացահայտվել է սպանությանն օժանդակելու դեպքը
6117:42
«Մտահոգիչ է այս վերաբերմունքը կրթական հաստատությունում, որը կոչված է ձևավորելու ազգային արժեհամակարգ»․ Հովիկ Ավանեսով