Ավելի քան 40 մարդ է զոհվել Գազայի հատվածի վրա իսրայելական ավիահարվածների հետևանքով
Առնվազն 43 մարդ է զոհվել Գազայի հատվածում անցած օրվա ընթացքում իսրայելական օդային հարվածների հետևանքով, հինգշաբթի հաղորդել է Կատարում տեղակայված Al Jazeera հեռուստաալիքը:
Իսրայելի պաշտպանության ուժերն օդային հարվածներ են հասցրել անկլավի կենտրոնում և հյուսիսում գտնվող թաղամասերին, հայտնում է Al Jazeera-ն:
Հիշեցնենք, որ Գազայի հատվածի առողջապահության նախարարությունն ավելի վաղ հայտնել էր, որ 2023 թ․ հոկտեմբերին ռազմական գործողության սկզբից ի վեր իսրայելական բանակի հարձակման հետևանքով զոհվել է գրեթե 45100 և վիրավորվել ավելի քան 107200 պաղեստինցի։