Xiaomi-ն պատրաստվում է թողարկել ընկերության առաջին AI նոութբուքը
Xiaomi-ն մտնում է արհեստական բանականությամբ համակարգիչների շուկա. գալիք Xiaomi 15 Ultra սմարթֆոնը գովազդելու վերջին ուղիղ հեռարձակման միջոցառման ժամանակ ընկերության նախագահ Լու Վեյբինգը հաստատել է, որ Xiaomi-ն պատրաստվում է թողարկել իր առաջին AI նոութբուքը: Այս մասին հայտնում է GizmoChina-ն։
Թեև նոր արտադրանքի պաշտոնական անվանումը դեռ գաղտնի է պահվում, Xiaomi-ի ղեկավարը բացահայտել է հիմնական առանձնահատկություններից մեկը՝ 99 Վտ/ժ մարտկոցը: Մարտկոցի այս ընտրությունը պայմանավորված է ձեռքի ուղեբեռով էլեկտրոնային սարքավորումների տեղափոխման՝ ավիաընկերության սահմանափակումներին համապատասխանելու ցանկությամբ:
Ենթադրաբար, խոսքը Redmi Book Pro 2025 մոդելի մասին է, որը, ըստ լուրերի, համալրված կլինի Intel Core Ultra 5 պրոցեսորով, որի կոնկրետ մոդելը դեռ չի նշվում։
Ակնկալվում է, որ նոր նոութբուքը սերտորեն ինտեգրված կլինի Xiaomi-ի սեփական HyperOS Smart Connect shell-ին՝ ապահովելով անխափան փոխազդեցություն ընկերության սարքերի էկոհամակարգի հետ, ներառյալ սմարթֆոնները, պլանշետները և խելացի տան սարքերը:
Բացի խելացի առանձնահատկություններից, արտահոսած բնութագրերը մատնանշում են նոութբուքի լավ խաղային հնարավորությունները: Հաղորդվում է, որ նոութբուքն ապահովում է միջին կադրերի արագությունը 67 կադր/վրկ, առավելագույնը մինչև 75 կադր/վրկ և նվազագույնը՝ 59 կադր/վրկ: Այս թվերը խոսում են արդյունավետ հովացման համակարգի և գրաֆիկական պրոցեսորի մասին, որն ի վիճակի է կատարել ռեսուրսներ պահանջող առաջադրանքներ: