Տնային կալանք ու վարչական վերահսկողություն․ «Հրապարակ»
![]() 163 Հինգշաբթի, 27 մարտի, 2025 թ., 09:00 «Հրապարա»-ը գրում է․ «Իրավապահ համակարգի մեր աղբյուրներից տեղեկացանք, թե ինչ է սպասվում Հովիկ Աղազարյանին և Տարոն Մարգարյանին, որոնց խորհրդարանն այսօր կզրկի պատգամավորական անձեռնմխելիությունից՝ բավարարելով գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի միջնորդությունը։ Որքան էլ զարմանալի է, Փաշինյանի գրպանային իրավապահներն ավելի խիստ պատիժ են նախատեսել երբեմնի ՔՊ-ական Աղազարյանի նկատմամբ: Որոշել են նրա նկատմամբ քրեական վարույթի ընթացքում տնային կալանքի որոշում կայացնել, որպեսզի մեկուսացնեն Աղազարյանին, զրկեն խոսելու և ԱԺ նիստերին մասնակցելու հնարավորությունից: Իսկ Երևանի նախկին քաղաքապետ, ՀՀԿ անդամ Տարոն Մարգարյանի դեպքում, հավանաբար, կկիրառվի վարչական վերահսկողություն։ Չնայած Աղազարյանը երեկ կաշվից դուրս եկավ, որ Նիկոլ Փաշինյանի հետ վերջնականապես չխզի կապերը, և ամեն ինչ արեց, որ իր պահվածքով ցույց տա, թե շարունակում է հոգով նիկոլական մնալ, ու ամբիոնից պարբերաբար գովերգում էր Փաշինյանին՝ նախկինում կայացրած բարդ որոշումների համար, սակայն դա էլ նրան չի փրկի»։ |
«Որևէ կոալիցիոն բանակցություններ չենք վարելու»․ Լևոն Բարսեղյան (տեսանյութ)
4213:12«Եթե ընդդիմությունից որևէ մեկն ինձնից շատ ձայն հավաքեց, միանշանակ միանալու ենք»․ Վարդան Ղուկասյան (տեսանյութ)