Տարոն Մարգարյանն ու Հովիկ Աղազարյանը զրկվեցին անձեռնմխելիությունից
![]() 181 Հինգշաբթի, 27 մարտի, 2025 թ., 16:54 ԱԺ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանն ու «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տարոն Մարգարյանը համաձայն գաղտնի քվեարկության արդյունքների զրկվցին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից։ Նշենք, որ ընդդիմադիրները չեն մասնակցել քվեարկությանը։ 107 պատգամավորից քվեարկել է 67-ը։ Հովիկ Աղազարյանի դեպքում 65-ը կողմ են քվեարկել, իսկ 2-ը՝ դեմ։ Տարոն Մարգարյանի դեպքում՝ քվերակությանը մասնակցած 67-ն էլ կողմ են քվեարկել։ Հիշեցնենք՝ Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը Ազգային ժողովին էր ներկայացրել պատգամավորներ Տարոն Մարգարյանի և Հովիկ Աղազարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու միջնորդություններ։ Տարոն Մարգարյանը մեղադրվում է Երևանի երկու դպրոցներին և մեկ մանկապարտեզներին պատկանող հողերի ապօրինի օտարմանը։ Իսկ Հովիկ Աղազարյանը կասկածվում է այն բանի համար, որ խոշոր չափի կաշառքի դիմաց խոստացել է կազմակերպել մանր եղջերավորների արտահանումն առանց կարանտինի։ Երկրորդ դրվագով նա մեղադրվում է շինթույլտվություն ստանալու նպատակով 23 հազար դոլար կաշառք վերցնելու մեջ։ |