«ՀՀ իշխանությունների մուրազը մնալու է փորը»․ Վարդան Ղուկասյանի հայտարարությունը
Ուրբաթ, 28 մարտի, 2025 թ., 09:36
ԴՕԿ կուսակացության հիմնադիր Վարդան Ղուկասյանի թելեգրամյան ալիքում հրապարակվել է նրա հայատարարությունը։ Հիշեցնենք, որ վերջին ձայնային ուղերձում Ղուկասյանը հայտնել է, որ թելեգրամյան իր այդ ալիքի յուրաքանչյուր նյութ հավաստի է և իր գիտությամբ է հրապարակվում։ «Ողջույններս հարգելի ժողովուրդ։
Ցանկանում եմ իմ խորհին շնորհակալությունը հայտնել բոլոր այն անձանց, ովքեր եկան և մասնակցեցին մարտի 25-ի ցույցերին Երևանում և Գլենդելում։ Ցանկանում եմ հայտատարել՝ ՀՀ իշխանությունների մուրազը մնալու է իր փորը, և ես չեմ արտահանձնվի Հայաստանին։ Ավելացնեմ նաև, որ ոչ մի դրամահավաքի անհրաժեշտություն այս պահին չկա, և ես բավարարված եմ իմ փաստաբանական խմբի աշխատանքով և շատ շնորհակալ եմ Մարկ Կիրակոսից, բայց նրա անհրաժեշտությունը չկա։
Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել նաև այն քաղաքական գործիչներին, հանձինս Համայակ Հովհաննիսյանին, Գևորգ Պետրոսյանին և Ժիրայր Սեֆիլյանին, որոնք ունեցան ազնվություն և համարձակություն բացեիբաց ձեռնոց նետել ՀՀ իշխանոթյուններին։ Իսկ «մնացաց ընդդիմությունները» լռեցին «ես ձեր տուն գկամ մի քիչ ուշ հնդիկներով ու արաբներով»։ Նաև ավելացնեմ, որ ԴՕԿ կուսակցության նախագահ Անույշ Խուդավերդյանը հավատարիմ է մնացել իր սկզբունքերին և ՀՀ-ում ներկայացնում է ինձ։
Կոչ եմ անում կուսակցության բոլոր անդամներին, հետևորդներին, բարեկամներին հավաքվել նրա շուրջ։ Անընդունելի է պառակտումը և փոխադարձ ատելությունը։
Հարգելի ժողովուրդ, չենք հանձնվում, չենք հիասթափվում և չենք վախենում: Մեր ներքին թշնամին թույլ է, վախկոտ է բայց նենգ է ու չար։ Իսկ ի՞նչ է պետք չարի հաղթանակի համար. որտեսզի բարի մարդիկ ոչինչ չանեն։
Հարգանքներով՝ Վարդան Ղուկասյան»։