Ռուսաստանում Արցախի ներկայացուցչությունը դադարեցրել է գործունեությունը. «Փաստ»
![]() 84 Շաբաթ, 29 մարտի, 2025 թ., 10:00 «Փաստ» օրաթերթը գրում է. «44-օրյա պատերազմից հետո տեղեկություններ էին շրջանառվում, որ Ռուսաստանի Դաշնությունում Արցախի մշտական ներկայացուցչությունը փակվել է: Սակայն թե՛ 2021 թվականին, թե՛ 2022 թվականին այդ տեղեկությունները պաշտոնապես հերքվեցին: Մեր տեղեկություններով, ներկայացուցչությունն այն ժամանակ իսկապես շարունակել է գործել, սակայն վերջերս, այնուամենայնիվ, այն փակվել է: Փորձեցինք այս տեղեկությունը ճշտել ՌԴ-ում Արցախի մշտական ներկայացուցիչ Ալբերտ Անդրյանից, սակայն նրա հետ որևէ կերպ կապ հաստատել չհաջողվեց: Դիվանագիտական մեր աղբյուրները փոխանցում են, որ մինչ Արցախի ուրացումն ու հանձնումը եղել է առաջարկ՝ այդ ներկայացուցչության գործառույթները մասամբ փոխանցել Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանատանը՝ մեկ հաստիք ավելացնելու միջոցով: Սակայն հիմա արդեն, մեր տեղեկություններով, նույնիսկ այդ թեման է փակված»։ |
4422:12«Մինչ հանրությունը սպասում է հետընտրական զարգացումներին, թշնամին զորքեր է կուտակում առաջնագծի մոտ». Նաիրի Հոխիկյան
14821:42«Քննադատելի էր, բայց դա մեր ներքին գործն է». Ալխաս Ղազարյան
16821:24«Ադրբեջանից եկող հրահանգները հաշված օրերի ընթացքում հրամցնում է՝ որպես «բացարձակ ճշմարտություն»». Տաթևիկ Հայրապետյան
18820:30«Անհեթեթություն էր ՏԻՄ ընտրությունները կուսակցականացնելը». Ոսկան Սարգսյան
10520:00«Մարտուն Գրիգորյանը պետք է հստակ հայտարարի, որ կքվեարկի ամենաշատ քվե ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին». Վարդան Ղուկասյան
22719:30«Գյումրին ցույց տվեց, որ ոչ մի ընդդիմադիր քաղաքական ուժ միայնակ չի կարող հաղթել Նիկոլին». Արմեն Աշոտյան (տեսանյութ)