«Արցախի հարցը չի փակվի անգամ Մինսկի խմբի լուծարումով»․ Արտակ Բեգլարյան
![]() 195 Երեքշաբթի, 01 ապրիլի, 2025 թ., 20:36 «ՀՀ գործող իշխանությունները դեմ են արցախցիների վերադարձին, ավելին՝ նույնիսկ ուղիղ տեքստով ասում են, որ դա ՀՀ ազգային անվտանգության համար սպառնալիք է։ Հետևաբար հստակ է, որ արցախցների վերադարձի իրավունքի առումով նրանց դիրքորոշումը չի փոխվելու, և ՀՀ իշխանությունները որևէ պատասխանատվություն չեն ստանձնելու արցախցիների վերադարձի համար, բայց դա չի նշանակում, որ արցախցիները չպետք է պայքարեն իրենց իրավունքների իրացման համար և չպետք է պահանջեն լուծումներ, միջազգային մեխանիզմներ»,- Ազատության հրապարակում «Արցախի ժողովրդի վերադարձի իրավունքը» թեմայով քննարկումից առաջ լրագրողների հետ զրույցում նշեց Արցախի նախկին ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանը։ |
«Արցախում հակամարտությունը մնում է չլուծված». Կանադայի ԱԳ նախարար (լուսանկար)
4923:30«Եվրոպական Միության առաջնորդները գիտեն, որ այդ կառույցի դռները միշտ փակ են լինելու Հայաստանի համար». Էդմոն Մարուքյան