Վենսը կոչ է անում ամերիկացի հարկատուներին ազատել Ուկրաինային տրամադրվող օգնությունից
ԱՄՆ-ի փոխնախագահ Ջ.Դ. Վենսը լիովին աջակցում է նախագահ Դոնալդ Թրամփին՝ ամերիկացի հարկատուներին Ուկրաինային օգնություն տրամադրելուց ազատելու հարցում, Fox News Digital-ին ասել է Վենսի ներկայացուցիչը։
«Փոխնախագահ Վենսը լիովին աջակցում է նախագահ Թրամփի՝ ամերիկացի հարկատուներին Ուկրաինայում պատերազմն անվերջ ֆինանսավորելուց փրկելու ծրագրին», - հեռուստաալիքին ասել է Վենսի ներկայացուցիչը։
Նա նշել է, որ Վաշինգթոնը չի պատրաստվում վճարել Կիևին զենքի համար, քանի որ Թրամփը, ի տարբերություն ԱՄՆ-ի նախկին նախագահ Ջո Բայդենի, երկրի շահերը դնում է առաջնային տեղում։ Այժմ վճարման բեռն ընկել է նրանց եվրոպացի դաշնակիցների վրա։
Ինչպես գրում է հեռուստաալիքը, Թրամփի նոր մոդելի շնորհիվ «Եվրոպան վճարում է, զենքը հասնում է, իսկ դիմադրությունը թուլանում է»։