«ԱՄՆ-ն Իրանին կհարվածի 48 ժամվա ընթացքում». Վուչիչ
Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը Pink TV-ի եթերում հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգները 48 ժամվա ընթացքում ռազմական հարված կհասցնի Իրանին։
«Ես սպասում եմ Իրանի վրա հարձակման և մի քանի այլ խոշոր իրադարձությունների»,- ասել է նա։
Վուչիչը կարծում է, որ Ջեֆրի Էփշթեյնի գործով փաստաթղթերի նոր հրապարակումն արագացնում է հարձակումը։ Նա համեմատություն է անցկացրել Մոնիկա Լևինսկու սկանդալի հետ. «Երբ այս տեսակի անհեթեթությունները բացահայտվում են, ինչ-որ մեկը սկսում է ռմբակոծվել։ Արդյո՞ք նրանք կարագացնեն իրենց որոշումների կայացումը։ Ես գրեթե վստահ եմ»։
Ավելի վաղ ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ Իրան է ուղարկվել ավիակիր հարվածային խումբ։ Axios-ը հայտնել է, որ Սպիտակ տունը քննարկում է Իրանի դեմ ռազմական տարբերակը։ Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին զգուշացրել է, որ ԱՄՆ-ի հարձակումը կարող է ընդգրկել ամբողջ տարածաշրջանը։