Հայտնի է Կանադայում հրաձգություն իրականացրած անձի ինքնությունը
Կանադայի ոստիկանությունը պարզել է Թամբլեր Ռիջ քաղաքի դպրոցում ինը մարդու սպանության մեջ կասկածվողի ինքնությունը։ Կասկածյալը 18-ամյա Ջեսի Վան Ռութսելարն է, կենսաբանական տղամարդ, որն իրեն նույնականացնրել է որպես կին և ունեցել է հոգեկան առողջության հետ կապված խնդիրներ։ Այս մասին հայտնում է The Guardian-ը։
Նշվում է, որ հարձակման զոհերը ուսուցիչ և հինգ աշակերտներ էին։ Հարձակվողի 39-ամյա մոր և 11-ամյա խորթ եղբոր մարմինները ավելի ուշ հայտնաբերվել են նրա տանը։ Ոստիկանության տվյալներով՝ նրանք սպանվել են նախքան Վան Ռութսելարի դպրոց գնալը։ Հարձակվողն ավելի ուշ ինքնասպան է եղել։