«Հասկանալի է բանակի հանգամանքը, բայց ինձ թվում է` խնդիրն ավելի խորքային է». Հակոբ Բադալյան
![]() 558 Չորեքշաբթի, 09 հունվարի, 2019 թ., 13:30 Քաղաքական մեկնաբան Հակոբ Բադալյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Մտածում եմ, եթե ՊՆ ավտոբուս չլիներ, այլ ասենք մի «շարքային» ավտոբուս, մեքենա, մոտոցիկլետ, հասարակության վերաբերմունքը ո՞նց էր լինելու: Հիմա նայում եմ՝ գերական ոնց որ թե էն ա, թե ո՞նց բանակի ավտոբուսը: Հասկանալի ա բանակի հանգամանքը, բայց ինձ թվում ա՝ խնդիրը խորքային ա ավելի: Էն, ինչ բանակի ավտոբուսի հետ ա եղել, լինում ա գրեթե ամեն օր, ու ոչ թե մենակ «քուչեքում»: «Քուչեն» դուրս ա եկել արդեն քաղաք, ազատ ու անկաշկանդ շրջում ա շատ-շատ տարիներ արդեն: Կարելի ա կանգնել կես ժամ որևէ բուհի մուտքի մոտ, «քուչեն» նորմ ա դարձել: Էն, որ դա տարիներ շարունակ նորմ ա դարձել, հիմա ասում ենք՝ ՊՆ ավտոբուսին չկպնեք: Այսինքն ենթագիտակցորեն կոմպրոմիս ա առաջարկվում, հա՞՝ ինչին ուզում եք կպեք, բայց ՊՆ ավտոբուսին չկպնեք»: |