«Վայրահաչողներին մի բան կասեմ». Արթուր Սաքունց
![]() 373 Երկուշաբթի, 23 սեպտեմբերի, 2019 թ., 07:30 Իրավապաշտպան Արթուր Սաքունցը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Պարոն Գրիգորյանը դեռ շատ բան էլ չի նշել, որը կավելացնեի։ Բայց բազմիցս գրել եմ, և գրել ենք։ Բայց վայրահաչողներին մի բան կասեմ։ Կրիմինալ հեղինակությանը պատվավոր հյուպատոսի անձնագրի հատկացման փաստո՞վ եք ոգևորված եղել, թե՞ պետությունը կրիմինալ սխոդկայի ամենաապահով տարածքի վերածելու փաստով եք գլուխ գովում, թե՞ ամեն ինչ թղթի վրա ճիշտ է մեթոդով պետությունը կառավարելուց եք այդպես կարոտախտի մեջ ընկել։ Թե՞ սպասվող պատասխանատվությունից եք աշխուժացել։ Ու դեռ մի հատ էլ բարբաջո՞ւմ եք։ Ձեր փորձառու կոռուպցիոն համակարգը մերժված է, ուզեք, թե չուզեք, ու ինչքան շուտ խելքի գաք, հասկանաք, այնքան շուտ կազատվեք վատ-վատ մտքերից։ Դինջացեք, լա՞վ։ Վերակողմնորոշվեք իրավական պետության պայմաններում ապրելուն, այլընտրանք չունեք»։ |