![]() 382 Հինգշաբթի, 26 սեպտեմբերի, 2019 թ., 08:30 Հանրապետության տարածքում՝ Սեպտեմբերի 26-27-ին, 28-ի գիշերը, 29-ի ցերեկը, 30-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 28-ի ցերեկը շրջանների զգալի մասում, 29-ի գիշերը Սյունքիում և Արցախում սպասվում է անձրև և ամպրոպ: Քամին՝ հյուսիս-արևելյան՝ 3-8 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ: Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 25-ի ցերեկը 26-ին աստիճանաբար կբարձրանա 1-2 աստիճանով, 28-ի ցերեկը և 29-ի գիշերը կնվազի 3-5 աստիճանով։ Երևան քաղաքում՝ Սեպտեմբերի 26-27-ը, 28-ի գիշերը, 29-30-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 28-ի կեսօրից հետո սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ: Երևան քաղաքի սեպտեմբերի 26-ի բազմամյա կլիմայական տվյալներ. • Օդի առավելագույն ջերմաստիճան՝ 32.30C (2004 թ.) Եղանակային առաջիկա կանխատեսումներին ծանոթանալու համար այցելեք այստեղ: |