«Հայրենիքի պաշտպանը միայն սահմանին կանգնած զինվորը չի». Նինա Կարապետյանց
![]() 378 Ուրբաթ, 31 հունվարի, 2020 թ., 09:45 Հելսինկյան ասոցիացիա իրավապաշտպան ՀԿ նախագահ Նինա Կարապետյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Հայրենիքի պաշտպանը միայն սահմանին կանգնած Զինվորը չի։ Զորակցությունս եմ հայտնում, շուտով արդեն երկու շաբաթ հացադուլ հայտարարած Ալեքսանդր Քանանյանին։ Ցավում եմ, որ 2020թ-ին Հայրենիքն առանց զենքի ու արտաքին թշնամու ներգործության ոչնչացնելու խնդիրը լսելի դարձնելու համար՝ Մարդը/ Քաղաքացին/Մտավորականը ստիպված ա եղել դիմել նման ծայրահեղ քայլի։ Ցավում եմ, որ շատերի կյանքի գնով ազատագրված Արցախն ինչոր նեղ անձնական, շահադիտական, մերկանտիլ նպատակների համար այսօր տարվում ա էկոլոգիական կործանման, իսկ տեղի իշխանությունները «հերոսաբար» լռում են։ Գիտակցում եմ, որ որոշ շրջանակների համար Մարդու կյանքը, շրջակա միջավայրը, էկո աղետը ոչինչ չասող դատարկ բառեր են, բայց վստահ եմ, որ շատ ավելի շատ են գիտակից մարդիկ, ովքեր անտարբեր չեն ու կսատարեն Ալեքսանդր Քանանյանին»։ |