«Մինչև հիմա սերժանտից բարձր կոչում ունեցող որևէ անձ պատասխանատվության չի ենթարկվել». Նինա Կարապետյանց
Հինգշաբթի, 20 փետրվարի, 2020 թ., 13:30
«Լուծում չի լինի այնքան ժամանակ, քանի դեռ մինչ այժմ տեղի ունեցած սպանությունները չեն բացահայտվել: Քննչական կոմիտեում այսօր աշխատում են այն քննիչները, ովքեր նախկինում սապնություններ են կոծկել». փետրվարի 20-ին կառավարության շենքի մոտ բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտարարեց իրավապաշտպան, փաստաբան Նինա Կարապետյանցը: Նա պնդեց, որ բանակում սպանությունների դեպքերի թվի աճն անպատժելիության հետևանք է: «Մինչև հիմա սերժանտից բարձր կոչում ունեցող որևէ անձ պատասխանատվության չի ենթարկվել»,-նշեց իրավապաշտպանը:
Հիշեցնենք, որ «Զինվորին թիկունք» նախաձեռնությունը նաև օրեր առաջ էր բողոքի ակցիա իրականացնում կառավարության շենքի դիմաց՝ դատապարտելով բանակում տեղի ունեցող սպանությունները: