«Զինվորին թիկունք» նախաձեռնության բողոքի ակցիան՝ կառավարության դիմաց
«Զինվորին թիկունք» նախաձեռնությունը բողոքի ակցիա է իրականացնում կառավարության շենքի դիմաց՝ դատապարտելով բանակում տեղի ունեցող սպանությունները: Նախաձեռնությունն իր ֆեյսբուքյան էջում հայտարություն է տարածել.
«ԴԱՏԱՊԱՐՏՈՒՄ ԵՆՔ բանակում զինվորների սպանությունների/ինքնասպանությունների շարունակական դեպքերը
ԴԱՏԱՊԱՐՏՈՒՄ ԵՆՔ դրանց վերաբերյալ քաղաքական և իրավական գնահատականի բացակայությունը, լեգիտիմ իշխանության կրավորական կեցվածքը, անտարբերությունը և լռությունը
ԴԱՏԱՊԱՐՏՈՒՄ ԵՆՔ գործերի թերի բացահայտումը/կոծկումը
ՊԱՀԱՆՋՈՒՄ ԵՆՔ՝
Կառավարության առաջիկա նիստից անմիջապես հետո՝ 20.02.2020թ․, հանդիպում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ուժային կառույցների ղեկավարների հետ՝ ԱԱԾ տնօրեն, Գլխավոր դատախազ, Պաշտպանության նախարար, Ռազմական ոստիկանության պետ, Գլխավոր շտաբի պետ, Քննչական կոմիտեի ղեկավար, Հատուկ քննչական ծառայության պետ»,- նշված է հայտարարության մեջ։