««Ոչ»-ի դեպքում արյունահեղություն կլինի. նախկինների ուզածը դա է»․ Սահակ Պողոսյան
![]() 346 Շաբաթ, 07 մարտի, 2020 թ., 00:00 «Առաջին լրատվական»-ի եթերում արվեստագետ Սահակ Պողոսյաննն, անդրադառնալով ներքաղաքական զարգացումներին նշել է. «Մտավախություններ ունեմ: Ռևանշիստական մթնոլորտ է տիրում, հեղափոխությունից հետո շատ թավիշ օգտագործելը իր ազդեցությունը բնականաբար թողնելու է: Բայց մարդիկ պետք է հասկանան, որ դեպի ետ ճանապարհ չկա»: Խոսելով ապրիլի 5-ին կայանալիք սահմանադրական հանրաքվեին՝ Պողոսյանն ասել է. «Նրանք, ովքեր ուզում են «Ոչ»-ի ճամբար ստեղծել, կարծեք թե շատ բան չեն հասկանում…: Գործող իշխանությունները մարդասիրական միջանցք էին թողել՝ արժանապատիվ հեռանալու համար, բայց նախկինները արյունով եկել են, արյունով էլ ուզում են գնալ: «Ոչ»-ը չի կարող հաղթել, «Ոչ»-ի դեպքում արյունահեղություն կլինի: «Ոչ»-ի բանակում գտնվողները ցանկություն ունեն բախումների տանել, բայց ապագան «Այո»-ին է պատկանում»: Մանրամասները՝ սկզբնաղբյուրում: |