#COVID_19 կորոնավիրուսը հաշտեցրեց Իսրայելն ու Պաղեստինը
Իսրայելն ու Պաղեստինը հաշտվել են կորոնավիրուսի շնորհիվ: Այս մասին հայտնել է The Jerusalem Post-ը: Երկու երկրների իշխանությունները պայմանավորվել են ստեղծել համատեղ օպերատիվ շտաբ՝ վարակի դեմ պայքարելու համար: Համաձայնության մանրամասների մասին չի հաղորդվում:
«Մեր ընդհանուր սահմանները կասկածների տեղիք չեն թողնում: Պետք է կոշտ միջոցներ կիրառել և համագործակցել ամենաբարձր մակարդակով՝ վիրուսի տարածումը կանխելու համար»,- ասել է պաղեստինյան կողմը:
Աղբյուրը հայտնել է, որ Իսրայելն արդեն իսկ 200 թեստ է ուղարկել Պաղեստինի առողջապահության նախարարություն: Իսկ մինչ այդ ենթադրյալ վարակակիր արաբներին ուղարկել են իսրայելական հիվանդանոցներ:
«Հորմուզի նեղուցը կբացվի, կամ Իրանը շատ ուժեղ հարված կստանա»․ Թրամփ (տեսանյութ)
3410:27
«Պետք չի զարմանալ, որ ՌԴ իշխանությունները չեն շնորհավորում ՀՀ վարչապետին». Հայկ Ֆարմանյան (տեսանյութ)
410:24
6010:22
«Իսրայելի կառավարությունը պետք է պատշաճ վերաբերմունք ձևավորի նմանօրինակ գործընթացների նկատմամբ»․ Տիգրան Աբրահամյան